Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

“Tautodailininkų dirbtuvės“

J. Basanavičiaus g. 29, Vilnius

2016 M. VEIKLOS ATASKAITA

Parodos mūsų dirbtuvėje J. Basanavičiaus g. 29

Pasakojimai apie šešėlių teatrą „Tautodailininkų dirbtuvėse“
Baigėsi naujametiniai karpymai. Išlydėjome Tris Karalius, apsivertė barsukas (sausio 25 d.). Reikėtų užsiimti kažkuo nauju, neįprastu. Taigi visą vasarį ir net ilgiau (iki Kaziuko mugės) kvietėme užsukti į „Tautodailininkų dirbtuves“ (J.Basanavičiaus g. 29, Vilnius) susipažinti su šešėlių teatru, pamatyti originalių įvairiuose šalyse pagamintų lėlių, pažiūrėti šešėlių teatro filmų iš viso pasaulio.

Medžio raižinių paroda Tautodailininkų dirbtuvėse
Kovo mėnesį kvietėme aplankyti Klaido Navicko ir kitų Lietuvos bei Ukrainos meistrų sukurtų medžio raižinių antspaudų parodą „Tautodailininkų dirbtuvėse“.

Sveikinome su artėjančiomis Velykomis ir kvietėme į margučių parodą
Artėjančių Velykų proga kvietėme aplankyti margučių, sukurtų Gitanos Navickienės, parodą „Tautodailininkų dirbtuvėse“ (J.Basanavičiaus g. 29, Vilnius). Margučiai išmarginti vašku, tradiciniais raštais. 

Lauktuvėms – nauja paroda Tautodailininkų dirbtuvėse
Popieriaus karpinių meistras Klaidas Navickas dalijasi parsivežtomis lauktuvėmis. Kviečiame užsukti į Tautodailininkų dirbtuves (J.Basanavičiaus g 29, Vilnius) ir apžiūrėti patiems!
„Grįžus iš Liubline vykusios Jogailos mugės, parsivežiau puikaus ukrainiečių menininko Oleksandro Bryndikovo medžio raižinių. Skubu visiems parodyti savitą liaudies meną, kuris Ukrainoje gyvas dar ir šiandien. Autorius daugiausia kuria šventųjų paveikslus. Tai ne provoslavų ikonos, o Ukrainos katalikų unitų šventųjų paveikslai, savo išvaizda ganėtinai panašūs į mūsų medžio raižinių šventuosius, bet atlikti visai kita technika. Ukrainoje medžio raižinius drožia iš kieto medžio (obels, skroblo), Lietuvoje – iš liepos. Bendra tai, kad ir vieni ir kiti atspaudai spaudžiami naudojant paprastą šaukštą. Šiandien Oleksandras tarnauja Ukrainos ginkluotuose pajėgose. Karas trukdo kūrybai. Palinkėkime, kad gyvenimas Ukrainoje kuo greičiau grįžtų į normalias vėžias ir menininkai galėtų nevaržomai kurti“ – pasakoja K. Navickas.
Apie autorių:
„Oleksandr Bryndikov jaunas Lvovo (Ukraina) menininkas, kuriantis tradicinius medžio raižinius religine tematika, daugiausia šventųjų paveikslus. Medžio raižinių atspaudai spalvinti ir įrėminti laikantis senų tradicijų. Meninė veikla Oleksandras užsiima beveik 10 metų. Jis dirba Nacionaliniame muziejuje Lvove. 2012 m. jis gavo Ukrainos kultūros ministro apdovanojimą. Menininkas dalyvavo liaudies meno parodose Lvove ir Kijeve, taip pat daugelyje parodų užsienyje, buvo apdovanotas geriausio kūrėjo diplomu Jogailos mugėje Liubline 2013 m.“
Daugiau autoriaus darbų čia: https://www.behance.net/oleksabryndikov

Ukrainietiškų karpinių paroda Tautodailininkų dirbtuvėse
Lapkritį kvietėme aplankyti popieriaus karpinių sukurtų Ukrainos meistrų parodą „Tautodalininkų dirbtuvėse“ (J. Basanavičiaus g. 29, Vilnius). 

Parodos kitose erdvėse 

Klaido Navicko karpinių paroda Panevėžyje
Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės" vėl keliauja per Lietuvą. Nuo 2016 metų sausio mėnesio paroda eksponuojama Panevėžio apygardos prokuratūroje (Respublikos g. 54, Panevėžys).

Klaido Navicko karpinių paroda Prienuose
Nuo balandžio 11 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre (Vytauto g. 35, Prienai) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda. Paroda veikė iki gegužės 6 d.
Renginio skelbimas: http://www.prienaikc.lt/?ai1ec_event=klaido-navicko-personaline-popieriaus-karpiniu-paroda&instance_id=1220

Klaido Navicko karpinių paroda Širvintose
Nuo balandžio 20 d. Širvintų kultūros centro Parodų salėje (Igno Šeiniaus g. 4, Širvintos) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Paroda veikė iki gegužės 27 d. Renginio skelbimas: http://sirvintukc.lt/?p=5397.

Klaido Navicko karpinių paroda VGTU bibliotekoje
Nuo birželio 7 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto bibliotekoje (Saulėtekio al. 14, Vilnius) veikė popieriaus karpinių meistro Klaido Navicko karpinių paroda pristatanti žydų kultūrą. K. Navickas skyrė keletą metų žydų kultūros Lietuvoje ir pasaulyje tyrinėjimui bei sukūrė darbų ciklą šia tema. Parodoje pristatomi tradiciniai žydų karpiniai Mizrach ir žydų tradicinės šventės švęstos ir Lietuvoje .Paroda veikė iki rugpjūčio 26 d.

K. Navicko karpinių parodos atidarymas Lietuvos žydų bendruomenėje
Lapkričio 17 d. 18 val. Pakvietėme į K. Navicko karpinių parodos pristatymą Lietuvos žydų bendruomenės buveinėje 3-me aukšte (Pylimo g. 4, Vilnius).

Klaido Navicko medžio raižinių paroda Ukmergėje
Pakvietėme į tautodailininko Klaido Navicko kalėdinių medžio raižinių parodą Ukmergės kultūros centro dailės galerijoje (Kauno g. 8, Ukmergė). Paroda veikė nuo gruodžio 13 iki sausio 4 d.

Mes dalyvaujame (renginiai/kiti įvykiai) 

Įspūdžiai iš Kaziuko mugės
Džiaugiamės dar vienu smagiu Kaziuku! Mus galėjote rasti kovo 4-6 d. Katedros aikštėje. Dėkojame visiems mus aplankiusiems. Žemiau rasite keletą mugės akimirkų. 

Europos dailiųjų amatų dienų akimirkos
Balandžio 1-3dienomis dienomis Vilniaus dailiųjų amatų asociacija kvietė dalyvauti Europos dailiųjų amatų dienose. Tai tarptautinė iniciatyva prie kurios jau antrą kartą prisijungė ir Vilniaus miesto amatininkai. „Tautodailininkų dirbtuvės“ (J.Basanavičiaus g. 29, Vilnius) kvietė švęsti Atvelykį ir suorganizavo popierinių ir tikrų kiaušinių karpymo bei marginimo dirbtuves. Ačiū dalyvavusiems ir dalinamės akimirkomis. Tautodailininkų dirbtuvių (J. Basanavičiaus g. 29, Vilnius) programa:
Balandžio 2 diena
Atvelykio karpymai
1 grupė – 10:00-11:30;
2 grupė – 12:00-13:30;
3 grupė – 14:00-15:30.
Užsiėmimų metu pasakojama apie popieriaus karpinių tradicijas, suteikiama galimybė išsikirpti iš popieriaus margutį (atviruką). Užsiėmimus vedė karpinių meistras Klaidas Navickas.
Balandžio 3 diena
Atvelykio margučiai
1 grupė – 10:00-11:30;
2 grupė – 12:00-13:30;
Užsiėmimų metu bus marginami margučiai. Užsiėmimus vedė margučių margintoja Gitana Navickienė.
Karpinių filmukai
3 grupė – 14:00-15:30.
Trumpai pasakojama apie popieriaus karpinių tradicijas, šešėlių teatrą. Rodomi karpinių filmai. Užsiėmimus vedė karpinių meistras Klaidas Navickas. 

Rytų menų akademija: kinų karpinių pasaulis
Šį pavasarį Azijos menų centras kvietė į Rytų menų akademiją - kovo 24 d.–birželio 15 d. vykstantį kūrybinių dirbtuvių ir paskaitų ciklą, kurio metu vilniečiai ir miesto svečiai raginami susipažinti ir patys išbandyti įvairiausias menų rūšis, praktikuojamas Japonijoje, Kinijoje ir Indijoje. Balandžio 7 d. kvietėme į paskaitą apie Kinijos karpinius, po kurios laukė galimybė patiems išbandyti šį subtilų popieriaus dekoravimo meną kartu su lektoriumi Klaidu Navicku. Renginys vyko Užupio menų inkubatoriuje Galera (Užupio 2A). Daugiau paskaitos akimirkų šioje nuorodoje:
https://www.facebook.com/AzijosMenuCentras/photos/pcb.1001330649955794/960620467366577/?type=3&theater

Tautodailininkų dirbtuves lankė svečiai iš Vokietijos
Gegužės 6 d. „Tautodailininkų dirbtuves“ (J.Basanavičiaus g. 29, Vilnius) aplankė svečiai iš Vokietijos – Gunthild ir dr. Haio Zimmermann. Ponia Gunthild yra popieriaus karpytoja bei Vokietijos popieriaus karpytojų organizacijos sekretorė. Kartu su vyru apsilankiusi Lietuvoje labai nustebo, čia atradusi nemažai popieriaus karpinių kūrėjų. Dėkojame už dovanas ir tikimės, kad pažintis tęsis!

Tarptautinė karpinių paroda pasiekė Minską
Praėjusių metų gruodį Vilniuje vykusi tarptautinė popieriaus karpinių paroda iškeliavo į Minską (Baltarusija). Popieriaus karpinius su džiaugsmu priėmė Baltarusijos respublikos nacionalinis muziejus, kurio filiale, Vladislavo Golubko svetainėje, birželio 15 d. įvyko parodos atidarymas. Dalinamės parodos akimirkomis. Parodos atvežimą parėmė Lietuvos ambasada Baltarusijoje Paroda veikė iki liepos 3 d.

Įspūdžiai iš Jogailos mugės Liubline
Šiemet rugpjūčio 12-14 dienomis Liubline šurmuliavo Jogailos mugė (Jarmark Jagielloński). Mugėje kasmet dalyvauja ne tik visos Lenkijos liaudies meistrai, bet ir kviestiniai amatininkai iš Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos ir kitų šalių, puoselėjantys savo tautos tradicijas. Pagal organizatorių skaičiavimus kasmet Jogailos mugę Liubline aplanko per 100 000 lankytojų.
Popieriaus karpinių meistras Klaidas Navickas mugėje dalyvavo jau šeštą kartą. Kartu su Klaidu į mugėje lankėsi margučių margintoja Gitana Navickienė. Mugės lankytojai taip pat galėjo įsigyti tautodailininkės mezgėjos Emilijos Navickienės pirštinių. Daugiau apie mugės dalyvius:
http://jarmarkjagiellonski.pl/tworca/klaidas-navickas/
http://jarmarkjagiellonski.pl/tworca/emilija-navickiene/
http://jarmarkjagiellonski.pl/tworca/gitana-navickiene/ 

Dar vienas tautodailininkas šeimoje
2016 m. rugsėjo 16 d. tautodailininkų gretas papildė dar viena Navickų šeimos narė. Gitana Navickienė tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos nare. Dabar „Tautodailininkų dirbtuvėse“ (J.Basanavičiaus g 29, Vilnius) rasite ne tik Emilijos megztų pirštinių, Klaido karpinių ar medžio raižinių, bet ir Gitanos vašku margintų Velykinių margučių. Dirbtuvėse šio amato galima bus ir pasimokyti. 

„Aukso vainikas“ kvietė į Švenčionis
Švenčionių Nalšios muziejuje (Laisvės a. 1, Švenčionys) lapkritį vyko Vilniaus apskrities konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas 2016“, kuri skiriama Lietuvos tautodailininkų sąjungos įkūrimo 50-mečiui. Paroda išsiskyrė dalyvių gausa – 162 autoriai – ir pristatomų žanrų įvairove. Tai vienas skaitlingiausių renginių surengtų per pastarąjį dešimtmetį. Konkurse savo darbus pristatė visi Navickai – Emilija, Gitana ir Klaidas. Laureatų pagerbimo šventė vyko lapkričio 24 d. 12 val. Švenčionių kultūros centre (Vilniaus g.1/2, Švenčionys).

Kalėdiniai užsiėmimai Tautodailininkų dirbtuvėse
Gruodį kvietėme dalyvauti kalėdiniuose užsiėmimuose Tautodailininkų dirbtuvėse (J.Basanavičiaus g. 29, Vilnius). Siūlėme ne tik karpyti, bet ir užsiimti origami menu. Tokiose dirbtuvėse – Kalėdų senelių karpyme ir lankstyme – sudalyvavo Grigiškių „Šviesos“ vidurinės mokyklos mokytojų kolektyvas. Dalinamės dirbtuvių akimirkomis.