Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

“Tautodailininkų dirbtuvės“
J. Basanavičiaus g. 29, Vilnius
(jeigu reiktų nuotraukų ar turėtumėte klausimų, rašykite: egle@klaidaspapercuts.lt)

2012 M. ĮVYKIŲ ARCHYVAS

Parodos mūsų dirbtuvėje J. Basanavičiaus g. 29

I. Katinauskienės popieriaus karpinių Tautodailininkų dirbtuvėse
Nuo metų pradžios iki kovo mėnesio kvietėme į tautodailininkės Irenos Katinauskienės popieriaus karpinių parodą.

Pasaulio popieriaus karpiniai Tautodailininkų dirbtuvėse
Pristatome naują pastovią ekspoziciją, kuri nuolat bus pildoma – apie Japonijos, Kinijos, Olandijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Ukrainos popieriaus karpytojus. Ekspozicijoje pristatomi autoriai ir jų darbai.
Šią vasarą mūsų kaupiamą pasaulio popieriaus karpinių ekspoziciją papildė du ypatingi eksponatai – autentiškos šešėlių teatro lėlės iš Indonezijos. Esame labai dėkingi mūsų bičiuliams už tokias lauktuves, o visus susidomėjusius kviečiame apžiūrėti eksponatų.

Ukrainos popieriaus karpinių paroda Tautodailininkų dirbtuvėse
Nuo balandžio mėnesio kvietėme aplankyti Ukrainos popieriaus karpinių meistrų parodą Tautodailininkų dirbtuvėse. Šioje parodoje pristatome 14 meistrų sukurtus popieriaus karpinius.

Atvelykio parodėlė Tautodailininkų dirbtuvėse
Sveikindami visus su Šv. Velykomis kvietėme užsukti į Tautodailininkų dirbtuves ir pasidžiaugti pavasarinėmis gėrybėmis – pristatėme Velykinių atvirukų parodą.

Molinių švilpynių paroda Tautodailininkų dirbtuvėse
Nuo gegužės kvietėme aplankyti Kazimiero Adiklio sukurtų molinių švilpynių parodą Tautodailininkų dirbtuvėse.

Svečiai iš Olandijos Tautodailininkų dirbtuvėse
Liepos pradžioje „Tautodailininkų dirbtuves“ aplankė Olandų popieriaus karpytojų asociacijos iždininkė Joke Verhave. Ji kartu su vyru keliavo po Baltijos šalis ir bendravo su vietiniais popieriaus karpymo meistrais. Mūsų dirbtuvėse svečiai domėjosi, kaip vyksta edukaciniai užsiėmimai, kaip pristatome popieriaus karpymo meną plačiajai visuomenei. Pasidžiaugė, kad kaupiame pasaulio popieriaus karpinių ekspoziciją ir papildė ją keliais naujais leidiniais apie olandų popieriaus karpinius. Kitais metais Olandijos popieriaus karpymo asociacija minės savo veiklos 30-metį.
Rugsėjį Tautodailininkų dirbtuves aplankė Ieke Boosman, su kuria jau daug metų dalinamės bendru pomėgiu – popieriaus karpiniais. Ponia Ieke taip pat yra Olandijos popieriaus karpytojų asociacijos narė, bendradarbiauja asociacijos leidžiame žurnale ir, žinoma, pati karpo popierių. Jos iniciatyva minėtame žurnale ne vieną kartą buvo pristatyti popieriaus karpytojai iš Lietuvos. Taip pat nuolat keičiamės darbais ir leidiniais popieriaus karpinių temomis.

Parodos kitose erdvėse

Klaido Navicko karpinių paroda Raseiniuose
Iki kovo pabaigos Raseinių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto Didžiojo g. 1, Raseiniai) veikė vilniečio tautodailininko K. Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Vasario 28 d. vyko parodos atidarymas, kuriame dalyvavo ir pats autorius, pristatęs savo parodą. Daugiau apie parodą čia.

K. Navicko karpinių paroda "Žygio dainos" internete www.amatukraite.lt
Pirmą kartą interneto erdvėje pristatoma meno kūrėjo, tautodailininko, tradicinių amatų meistro Klaido Navicko karpinių paroda „Žygio dainos“. Tai 10 lietuvių liaudies dainų, tokių kaip „Ant kalno mūrai“, „Atskrend sakalėlis“, „Augo girioj ąžuolėlis“, „Augo sode klevelis“, „Vai ko nusižvengei“ ir kt., atspindėtų karpinių mene. Kiekvienai dainai yra skirtas įspūdingo dydžio - 55 cm x 80 cm - karpinys. Prie kiekvieno karpinio spausdinami dainos žodžiai lietuvių ir anglų kalbomis.
"Kai eina paprastas žmogus, jis tiesiog eina. Kai pajuda kariuomenės pulkai – jie žygiuoja. O koks žygis be dainos. Ji ir žygiuoti padeda, ir nuovargį malšina, ir širdžiai mielus jausmus gaivina. Ar raiti ar pėsti lietuviai kariūnai žygiuodavo dainuodami, tad ir iškarpytos dainos pavadintos "Žygio dainomis", nes jas užtraukus kraujas užverda ir vietoj nustovėti negali.", - sako Klaidas Navickas.
Parodą pamatyti galite čia: http://www.amatukraite.lt/amatukraite/exhibition/.

Klaido Navicko karpinių paroda Klaipėdoje
Nuo kovo 28 d. Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centre (Daržų g. 10, Klaipėda) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Paroda veikė iki gegužės 4 d.

Klaido Navicko karpinių paroda Pagėgiuose
Nuo gegužės 25 d. Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Jaunimo g. 3, Pagėgiai) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Paroda veikė visą birželį. 

Klaido Navicko karpinių paroda Rietave
Nuo rugpjūčio iki rugsėjo 20 d. Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje (L. Ivinskio g. 4, Rietavas) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės".

Jubiliejinė Klaido Navicko karpinių paroda
Nuo lapkričio 30 d. iki gruodžio 30 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) veikė jubiliejinė Klaido Navicko kūrybos paroda. Parodoje buvo pristatomi darbai, sukurti per dvidešimt kūrybinio darbo metų – tai lietuviškos dainos, pasakos, patarlės ir priežodžiai, virtę popieriaus karpiniais; senovės lietuvių dievai, deivės, sustingę popieriuje. Parodoje pristatytas ir jau pamirštas spausdinimo nuo medžio raižinių menas. Parodos organizatoriai: Vilniaus įgulos karininkų ramovė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija.
Autorius apie parodą: “50 metų gyvenimo, 20 metų kūrybos. Norėtųsi, kad būtų atvirkščiai, bet taip nebūna. Galiu tik teigti, kad paskutinis dvidešimtmetis buvo prasmingiausias, nes dalį to kas per tą laiką sukurta galiu šioje parodoje atiduoti Jūsų teismui. Sako, kad žmogus švenčia tik vieną jubiliejų, visos kitos datos - tik sukaktys. Ką gi - tikiuosi, kad kūrybines sukaktis ateityje mes tikrai dar paminėsim“.

 Mes dalyvaujame (renginiai/ kiti įvykiai)

Lietuvos kultūros pristatymas Madride
Sausio 18-22 d. Madride (Ispanija) vyko tarptautinė turizmo mugė „FITUR“, kurioje savo stendą turėjo ir Lietuva. Lankytojai galėjo daugiau sužinoti ne tik apie Lietuvą, keliavimo galimybes, bet ir susipažinti su šalies kultūra. Sausio 19-20 dienomis vyko popieriaus karpinių amato demonstravimas, kurį organizavo „Tautodailininkų dirbtuvių“ atstovė Eglė Beinorienė. Amatą galėjo išbandyti visi susidomėjusieji.

Kaziuko mugė kovo 2-4 d.
Džiaugiamės sudalyvavę dar vienoje tradicinėje Vilniaus miesto šventėje – Kaziuko mugėje.

Lietuvos kultūros pristatymas Berlyne
Kovo 7-11 d. Berlyne (Vokietija) vyko tarptautinė turizmo mugė „ITB Berlin“, kurioje savo stendą turėjo ir Lietuva. Lankytojai galėjo sužinoti daugiau ne tik apie Lietuvą, keliavimo galimybes, bet ir susipažinti su šalies kultūra. Kovo 10-11 dienomis vyko popieriaus karpinių demonstravimas, kurį organizavo „Tautodailininkų dirbtuvių“ atstovė Eglė Beinorienė. Amatą galėjo išbandyti visi susidomėjusieji. 

Kontaktų mugė turizmo verslo atstovams
Šių metų gegužės 8 d. 11.00-14.00 val. Vilniaus Rotušėje vyko Vilniaus, Trakų ir Kernavės galerijų-dirbtuvių bei kitų organizacijų, pristatančių edukacines programas, kontaktų mugė. Mugėje galima buvo gyvai pabendrauti su galerininkais ir amatininkais, susipažinti su jų siūlomomis edukacinėmis programomis įvairiose srityse – keramikos, juvelyrikos, kalvystės, auksakalystės, vitražo, tekstilės, audimo, gintaro, karpinių, senųjų amatų bei kulinarijos. Renginyje dalyvavo ir savo veiklą pristatė ir „Tautodailininkų dirbtuvių“ atstovai.

Dalyvaujame renginyje „Tebūnie naktis!“ birželio 16-17 d.
Šiais metais jau ketvirtą kartą nemiegojome kartu su kitais „Tebūnie naktis“ dalyviais. Kartu su mumis nemiegoti birželio 16 d. kvietėme darbštuolius ir kruopštuolius – gaminome popieriaus žibintus, kuriais nušvietėme savo keliones po naktinį Vilnių.

Tradicinių amatų mugė Lenkijoje
Rugpjūčio 17-19 d. Klaidas Navickas pristatė karpinius kasmetinėje Jagielloński mugėje Liubline (Lenkija), kurioje kasmet susitinka amatininkai iš Lenkijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos. Šiemet K. Navickui šventės organizatoriai įteikė diplomą už kūrybą ir tradicijų puoselėjimą. 

Dalyvaujame Sostinės dienose
Kaip ir kasmet dalyvavome Sostinės dienose, Dūzgiančiame Prospekte, rugpjūčio 31 – rugsėjo 2 dienomis. Mes įsikūrėme kartu su kitais Tautinio paveldo programos amatininkais atkarpoje nuo Katedros aikštės iki Vilniaus g. 

Tarptautinis popieriaus karpinių simpoziumas Maskvoje
2012 m. rugsėjo 7-10 dienomis Maskvos priemiestyje Domodedove, Istorijos ir meno muziejuje, vyko ketvirtasis tarptautinis popieriaus karpinių meistrų simpoziumas. Renginys sukvietė popieriaus karpytojus iš įvairių kraštų. Rusiją atstovavo karpinių meistrai iš Maskvos ir Maskvos srities, Sankt Peterburgo, Novosibirsko, Sachalino, Chabarovsko krašto; Ukrainą – iš Berdiansko, Dniepropetrovsko, Chmelnickio, Kijevo, Krivoj Rogo, Simferopolio; Baltarusiją – iš Minsko ir Bresto, Lietuvą – iš Vilniaus ir Utenos. Pranešimus simpoziumui buvo parengę Joke Verhake –Olandijos popieriaus karpytojų asociacijos pirmininkė ir žymus Vokietijos karpytojas Otto Kirchneris.
Renginio metu buvo ne tik skaitomi pranešimai, rodoma dokumentinė ir vaizdinė medžiaga, susijusi su popieriaus karpiniais, bet veikė simpoziumo dalyvių darbų paroda, karpytojai keitėsi patirtimi, popieriaus karpymo technikos gudrybėmis, net žiniomis apie popieriaus ypatumus. Vieną dieną Visos Rusijos dekoratyvinio ir taikomojo liaudies meno muziejuje vyko popieriaus karpymo meistrų parodomosios pamokos, kuriose maskviečiai vaikai ir suaugę galėjo pamatyti kaip dirba meistrai, patys pabandyti karpyti. Meistrų sukurti darbai buvo padovanoti muziejui. Konferenciją vainikavo puikus leidinys ,,Meniškas karpymas: nuo praeities iki dabarties“.
Norisi padėkoti renginio organizatorėms Asiai Petričenko, Svetlanai Javorskajai, Domodedovo istorijos ir meno muziejaus kolektyvui už nuostabų renginį.

Klaidas Navickas konkurso “Aukso vainikas 2012” laureatas
Spalio 23-26 dienomis Nemenčinės kultūros centre vyko Vilniaus apskrities konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas – 2012“. Klaido Navicko pristatyti popieriaus karpiniai buvo apdovanoti antrąja vieta.

Paskaita VU Konfucijaus institute
Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas organizavo antrąją kinų kultūros savaitę. Lapkričio 19 d. 18.00 val. vyko paskaita „Kinijos ir Europos karpinių meno tradicijos“. Paskaitą skaitė tautodailininkė iš Kinijos Yang Zhihong ir tautodailininkas Klaidas Navickas. Paskaita vyko VU Konfucijaus institute, adresas: A.Goštauto g. 12. 

Parengta nauja popieriaus karpinių knyga – „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės“
Šiemet Klaidas Navickas parengė naują popieriaus karpinių knygą, kurioje pristatė 50 senųjų baltų dievų, dievybių ir mitinių būtybių. Autorius apie savo darbą:
„Daugeliui dievų meldės mūsų protėviai, daugelį dievybių garbino. Dievai ir geruoju, ir piktuoju keitė vieni kitus. Stiprieji liko legendose, sakmėse ar padavimuose, silpnieji išnyko ir tik istoriniai šaltiniai kurį ne kurį pamini. Kalaviju neštieji – laimėjo, bet vis tiek parimo šalia kelio koplytėlėse ar įsitaisė mediniuose kryžiuose – sunku jiems buvo rasti naujas vietas, o ir kovoti su naujais į mūsų žemę einančiais stabais nebuvo lengva.
Daug dievų, o parodyti panorau, sakykim, pačius seniausius. Jų galima rasti ir daugiau, nes mokslininkai, pakasinėję istorijos lobynus, tiesiog garbės reikalu laikė atkasti kokį nors naują, tiksliau seną, užmirštą. Perskaičiau jų darbus. Dėkoju jiems už triūsą ir žinias, kurios puoselėjo mano kūrybinę mintį, tačiau nekėliau tikslo tiksliai atkurti dievų atvaizdų. Pažiūrėjau į juos kaip kaimo vaikas – su pagarba ir baime. Kūriau tokius, kokius man diktavo kaimiška prigimtis“. 

Apie mus pasakoja

K.Navickas radijo laidoje “Ryto allegro”
Balandžio 5 d. popieriaus karpinių meistras Klaidas Navickas svečiavosi Nacionalinės radijo stoties „Klasika“ rytinėje laidoje „Ryto allegro“. Tautodailininkas pasakojo apie savo kūrybą ir tuo metu Klaipėdoje eksponuojamą parodą „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės“. Kviečiame pasiklausyti!
Laidos įrašą galima rasti radijo stoties Klasika archyve. Pokalbis trunka nuo 4.40-21.25 min.

K.Navicko karpiniai olandų karpytojų žurnale
Gruodžio mėnesį mus pasiekė geros naujienos iš Olandijos. Karpytoja Ieke Boosman, rugsėjį aplankiusi Tautodailininkų dirbtuves, susitikimo įspūdžius pristatė žurnale „Knip-Pers“. Apie olandų ir ne tik popieriaus karpytojus rašantis žurnalas savo viršelį papuošė Klaido Navicko karpiniu „Kalėdos“ ir išspausdino išsamų straipsnį apie tautodailininko darbą, šeimą ir kūrybą.

2011 M. ĮVYKIŲ ARCHYVAS 

 Parodos mūsų dirbtuvėje J. Basanavičiaus g. 29

Tapybos darbų paroda Tautodailininkų dirbtuvėse
Nuo sausio mėnesio kvietėme aplankyti tapybos darbų parodą. Šioje parodoje pristatėme uteniškės tautodailininkės Genovaitės Adiklienės primityviosios tapybos darbus. Taip pat dailininkės Aistės Bugailiškytės-Kapočienės tapybos miniatiūras.

Domanto Bugailiškio medžio dirbinių paroda
Nuo vasario mėnesio kvietėme aplankyti Domanto Bugailiškio (gim. 1985 m.) medžio dirbinių parodą. Paroda veikė iki kovo 17 d.

Jolitos Levčenkienės tapybos paroda
Nuo kovo kvietėme aplankyti tautodailininkės Jolitos Levčenkienės (gim. 1973 m.) tapybos darbų parodą.

N.Jurėnienės ir L.Fedosejevos karpinių paroda
Nuo gegužės kvietėme aplankyti tautodailininkių N.Jurėnienės ir L.Fedosejevos popieriaus karpinių parodą. 

I. Katinauskienės popieriaus karpinių parodaTautodailininkų dirbtuvėse
Nuo spalio mėnesio kvietėme į tautodailininkės Irenos Katinauskienės popieriaus karpinių parodą.

Pasaulio popieriaus karpiniai Tautodailininkų dirbtuvėse
Pristatome naują pastovią ekspoziciją, kuri nuolat bus pildoma – apie Japonijos, Kinijos, Olandijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Ukrainos popieriaus karpytojus. Ekspozicijoje pristatomi autoriai ir jų darbai.

Parodos kitose erdvėse

Klaido Navicko karpinių paroda Varėnoje
Nuo sausio 14 d. Varėnos kultūros centre (J.Basanavičiaus g. 17, Varėna) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Paroda veikė iki vasario 2 d.

Klaido Navicko karpinių paroda Utenoje
Nuo vasario 10 d. Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a.3, Utena) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Paroda veikė iki kovo 7 d. Klaidas lankėsi Utenoje vasario 26 d. Dėkojame uteniškiams už labai šiltą priėmimą.

Klaido Navicko karpinių paroda Panevėžyje
Nuo kovo 3 d. Kultūros centre Panevėžio bendruomenių rūmuose (Kranto g. 28, Panevėžys) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Paroda veikė iki balandžio 7 d.

Klaido Navicko karpinių paroda Kupiškyje
Nuo balandžio 12 d. Kupiškio kultūros centre (Gedimino g. 40, Kupiškis) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Paroda veikė iki gegužės 12 d.

Klaido Navicko karpinių paroda Pakruojyje
Nuo birželio mėnesio Pakruojo savivaldybės antrame aukšte, buvusioje „Žemynos“ galerijoje (Kęstučio g. 4, Pakruojis) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Paroda veikė mėnesį.

Klaido Navicko karpinių paroda Naujamiestyje
Nuo rugpjūčio mėnesio Panevėžio rajono Naujamiesčio seniūnijos kultūros centre - dailės galerijoje (S. Nėries g. 14, Naujamiestis) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Paroda veiks iki rugsėjo vidurio.

Klaido Navicko karpinių paroda Joniškyje
Nuo rugsėjo 21 d. Joniškio kultūros centre (Žemaičių g. 14, Joniškis) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Paroda veikė iki spalio 25 d. Daugiau informacijos ir nuotraukų čia:http://www.joniskiokc.lt/naujienos/110921.html

Klaido Navicko karpinių paroda Pasvalyje
Lapkričio mėnesį Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje (Vytauto Didžiojo a. 6/1,Pasvalys) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės".

Klaido Navicko karpinių paroda Biržuose
Gruodžio mėnesį Biržų krašto muziejuje „Sėla“ (J. Radvilos g. 3, Biržai) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". 

Mes dalyvaujame (renginiai/ kiti įvykiai)

Kaziuko mugė kovo 4-6 d.
Džiaugiamės sudalyvavę dar vienoje tradicinėje Vilniaus miesto šventėje – Kaziuko mugėje. 

Čia visa Lietuva!
Gegužės 14-15 dienomis dalyvavome Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vykusiame festivalyje „Čia visa Lietuva“. Pristatėme tradicinius amatus – popieriaus karpinius ir medžio raižinius.

Dailiųjų amatų sugrįžimas Vilniuje
Artėja Vilniaus savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programos veiklos dešimtmetis ir Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos penkmetis. Šių programų dalyviai esame ir mes – Tautodailininkų dirbtuvės. Šioms progoms paminėti gegužės 24 d. Vilniaus miesto savivaldybėje buvo suorganizuotas programos dalyvių ir asociacijos narių susitikimas ir pristatyta paroda „Dailiųjų amatų sugrįžimas Vilniuje“.

Dalyvaujame renginyje „Tebūnie naktis!“ birželio 18-19 d.
Jau antrus metus iš eilė renginio metu mūsų dirbtuvėse (J.Basanavičiaus g. 29, Vilnius) gaminome popieriaus žibintus. 

Dalyvaujame Tarptautiniame folkloro festivalyje BALTICA 2011
Mus galima buvo rasti nuo liepos 4 d. Sereikiškių parke, Festivalio miestelyje. 

Karpinių pristatymas Ventspilyje
Rugpjūčio 5-6 dienomis Ventspilyje (Latvija) vyko Tarptautinis Amatų Forumas, kurį organizavo Ventspilio muziejus kartu su partneriais. Forumo svečiai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje, o vėliau pristatė amatus muziejaus lankytojams. Kartu su kitais Vilniaus krašto tautodailininkų - meno kūrėjų bendrijos nariais forume dalyvavo ir karpinius pristatė Klaidas Navickas.

Įspūdžiai iš mugės Liubline
Rugpjūčio 12-14 d. Klaidas Navickas pristatė karpinius Jagielloński mugėje Liubline (Lenkija), kurioje kasmet susitinka amatininkai iš Lenkijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos.

Dalyvaujame Sostinės dienose
Rugsėjo 2-4 d. d0zgėme Sostinės dienose (Gedimino prospekte). Dėkojame organizatoriams ir visiems mus aplankiusiems.

Mogiliov-Padolskij tapo Ukrainos karpinių sostine
Rugsėjo 7-12 dienomis Mogiliov-Podolskij (Ukraina) Klaidas Navickas kartu su Laimute Fedosejeva ir Odeta Bražėniene pristatė Lietuvos popieriaus karpinius tarptautiniame popieriaus karpytojų sąskrydyje „Ukrainos karpiniai“.
Renginyje susirinko virš 50 karpytojų iš Baltarusijos, Lietuvos, Moldovos, Rusijos ir Ukrainos. Savaitę meistrai kūrė, karpė, mokė kitus. Įvyko mokslinė konferencija, kurioje pranešimus skaitė žinomi menotyrininkai bei patys karpytojai. Sąskrydžio dalyviai aplankė rajono istorines vietas, vieną dieną paskyrė miesto vaikams, demonstruodami savo meną, leisdami vaikams pajusti ir suprasti popieriaus karpinių trapumą ir gilią jų prasmę. Meistrų darbai paskutinę dieną buvo eksponuojami miesto aikštėse, o svarbiausia, uždarant sąskrydį buvo atidengtas paminklas karpiniams, turbūt pirmas ne tik Ukrainoje, bet ir visame pasaulyje. Po sąskrydžio karpytojų darbai papuoš miesto ir apskrities liaudies meno muziejus.
Mogiliov-Podolske šiandien veikia Marijos Rudenko etnografijos ir liaudies meno muziejus, kurio pagrindą sudaro meistrės karpiniai, kiti kūriniai, asmeniniai Marijos Rudenko daiktai ir gausi biblioteka, kurioje yra ir mūsų šviesios atminties popieriaus karpinių meistrės Julijos Daniliauskienės išleistos knygos. Dabar biblioteka pasipildė keliomis Lietuvos meistrų knygomis.

Užsiėmimai skirti mokytojų dienai paminėti
Š. m. spalio 5 d. visose Vilniaus miesto savivaldybės Dailiųjų amatų etnografinių verslų ir mugių programos dalyvių galerijose-dirbtuvėse nuo 15 iki 18 val. vyko nemokami amato mokomieji-kūrybiniai-praktiniai užsiėmimai tema „Tau mano Mokytojau“. Mūsų dirbtuvės taip pat sudalyvavo programoje. 

Angelai 2011: Gaminame linksmus Kalėdų Senelius!
Gruodžio 7 d. "Tautodailininkų dirbtuvėse" (J. Basanavičiaus g. 29) karpėme, lankstėme ir klijavome kalėdinius sveikinimus savo artimiesiems, draugams ir angelams sargams.
Šventinė atvirų durų diena ,,Angelai 2011" vyko ir kitose Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos galerijose.Straipsnis apie renginį ir nuotraukos iš dirbtuvių dienraščio „Lietuvos rytas“ priede „Sostonė“ 2011 m. gruodžio 10 d.

Apie mus rašo

Apie popieriaus karpinius žurnale Liaudies kultūra
Paskutiniame žurnalo „Liaudies kultūra“ numeryje (2010 m., nr. 6) skaitykite interviu su popieriaus meistru Klaidu Navicku. Straipsnį taip galite perskaityti interneto dienraštyje http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-02-02-klaidas-navickas-lietuvoje-tiek-dainu-kad-iki-grabo-lentos-neiskarpysi/57209/comments#list

Apie popieriaus karpinius žurnale „Savaitė“
Žurnalo „Savaitė“ 2011m., nr. 6 skaitykite interviu su popieriaus karpinių meistru Klaidu Navicku. 

Straipsnis: „Laisvas valandas skiriu karpiniams“
Apie tautodailininką Klaidą Navicką rašo žurnalas „Ji“ (2011, nr. 19).

Mūsų galerija – iš visų kampų!
Kviečiame apžiūrėti mūsų galeriją iš visų kampų! Ačiū fotografui Kostui Šukevičiui! Nuoroda

Karpinuose — senieji lietuvių dievai
Apie Klaido Navicko popieriaus karpinių ciklo „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės" parodą Pakruojo savivaldybėje. Laikraščio „Šiaulių kraštas“ priedas „Krašto žinios“ 2011 m. birželio 11 d.

Karpinuose — senieji lietuvių dievai
Apie Klaido Navicko popieriaus karpinių ciklo „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės" parodą Pakruojo savivaldybėje. Laikraštis „Auksinė varpa“ 2011 m. birželio 18 d. 

Parodos lietuvių mitologijos tema
Apie Klaido Navicko popieriaus karpinių ciklo „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės" parodą Joniškio kultūros centre. Laikraščio „Šiaulių kraštas“ priedas „Krašto žinios“ 2011 m. rugsėjo 29 d.

Dievų, deivių ir baubų pasaulyje
Apie Klaido Navicko popieriaus karpinių ciklo „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės" parodą Biržų krašto muziejuje „Sėla“. Laikraštis „Šiaurės rytai“ 2011 m. gruodžio 22 d.

Pagoniškieji dievai popieriaus karpiniuose
Apie Klaido Navicko popieriaus karpinių ciklo „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės" parodą Biržų krašto muziejuje „Sėla“. Laikraštis „Biržiečių žodis“ 2012 m. sausio 3 d.

2010 M. ĮVYKIŲ ARCHYVAS 

Parodos mūsų dirbtuvėje J. Basanavičiaus g. 29

Tautodailininkės Aldonos Elenos Surgevičienės keramikos ir tapybos paroda
Iki pat balandžio pabaigos kvietėme aplankyti tautodailininkės Aldonos Elenos Surgevičienės keramikos ir tapybos darbų parodą. 1966 m. kūrėja buvo priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungą. 2006 m., būdama jau garbaus amžiaus, pradėjo lankyti Vilniaus dizaino mokymo centro Senjorų tapybos grupę ir pirmą kartą pamėgino dirbti su dažais ir teptuku.

Pristatome popieriaus karpytojas iš Šiaulių ir Biržų
Popieriaus karpytojų Sigitos Milvydienės ir Angelės Steponavičienės iš Šiaulių ir Violetos Janonienės, Saigūnės Rožėnienės ir Romanos Žekienės iš Biržų darbų paroda.

Birutės Mickevičienės sagių paroda
Birutės Mickevičienės sagių paroda. Pirmuosius meninio siuvinėjimo įgūdžius tautodailininkė gavo iš Mamytės. Birutė siuva, siuvinėja, mezga, neria, komponuoja puokštes, dekoruoja skrynias, puošia butelius, daro šiaudinius sodus, pina juostas, margina Velykų kiaušinius, fotografuoja. 2004 m. Birutė tapo tautodailininkų sąjungos nare. Tautodailininkė jau surengė penkias personalines savo rankdarbių parodas.

Karpiniai skirti Žalgirio mūšio minėjimui – „Žygio dainos“
Karpinių meistro Klaido Navicko darbų paroda skirta Žalgirio mūšio minėjimui – „Žygio dainos“.
Autorius apie parodą: „Kai eina paprastas žmogus, jis tiesiog eina. Kai pajuda kariuomenės pulkai – jie žygiuoja. O koks žygis be dainos. Ji ir žygiuoti padeda ir nuovargį malšina ir širdžiai mielus jausmus gaivina. Ar raiti ar pėsti lietuviai kariūnai žygiuodavo dainuodami, tad ir iškarpytos dainos pavadintos Žygio dainomis, nes jas užtraukus kraujas užverda ir vietoj nustovėti negali.
Vienas iš didžiausių Lietuvos kariuomenės laimėjimų – Žalgirio mūšis. Šiai svarbiai pergalei šiemet sukanka 600 metų, tad ir paroda skiriama sukakčiai paminėti. Reikėtų čia pridurti, kad Lietuva ir po Žalgirio turėjo dar daug gražių pergalių, taigi, kol lietuvių širdyse degs pergalės troškimas, netils Žygio dainos.“

Lietuvos pilys vaikų ir jaunimo karpiniuose
Vaikų ir jaunimo popieriaus karpinių paroda. Parodoje eksponuojami darbai dalyvavo Lietuvos jaunimo turizmo centro organizuotame istoriniame-kūrybiniam projekte „Ką mena Lietuvos pilys?“.
Labai norime pasidžiaugti įdomiais, išradingais ir kruopščiais jaunų žmonių iš visos Lietuvos darbais. Daugiau informacijos:
http://www.ljtc.lt/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=179&cntnt01dateformat=%25Y%20%25m%20%25d&cntnt01returnid=51. 

Parodos kitose erdvėse

Klaido Navicko karpinių paroda Kelmėje
Sausio – vasario mėnesį Kelmės kultūros centre (Vytauto Didžiojo g. 73) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės".

Klaido Navicko karpinių paroda Jurbarke
Kovo mėnesį Vinco Grybo memorialiniame muziejuje Jurbarke (Vydūno g. 31, Jurbarkas) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Kovo 27 d., 12 val. muziejuje tautodailininkas vedė seminarą „Karpinių menas – ištakos, istorija, tradicijos Lietuvoje“.

Birželį K. Navicko karpinių paroda pristatyta Veliuonoje
Birželio mėnesį Veliuonos kultūros centre svečiavosi vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės".

Klaido Navicko karpinių paroda Zyplių dvare
Liepos mėnesį Zyplių dvare (Tubelių kaimas, Šakių raj. Lukšių seniūnija) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Liepos 31 d. vyko parodos atidarymas.

Klaido Navicko karpinių paroda Lazdijuose
Nuo rugsėjo 16 d. Lazdijų krašto muziejuje (Seinų g. 29, Lazdijai) svečiavosi vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Paroda veikė iki spalio 15 d.

Klaido Navicko karpinių paroda Alytuje
Nuo lapkričio 9 d. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre (Pramonės g. 1B, LT - 62175 Alytus) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda „Senieji mūsų dievai, dievybės ir mitinės būtybės". Paroda veiks iki gruodžio 12 d.

Klaido Navicko karpinių paroda Ignalinoje
Nuo gruodžio 16 d. Ignalinos kultūros ir sporto centro Etninės ir muziejinės veiklos skyriuje (Ateities g. 43, Ignalina) veikė vilniečio tautodailininko Klaido Navicko karpinių paroda. Paroda veikė iki sausio 6 d. (2011 m.).

Lietuvos karpytojų darbų parodoje Minske 
2010 m. lapkričio 17 d. Minske, įvyko Baltarusijos ir Lietuvos popieriaus karpytojų parodos, skirtos Viačeslavo Dubinko (Baltarusija) ir Felikso Marcinko (Lietuva) atminimui - atidarymas.
Parodoje eksponuojami 18 autorių iš Baltarusijos ir 26 lietuvaičių karpiniai. Paroda vyksta Respublikinio ekologinio centro parodų salėje. Atidaryme dalyvavo Baltarusijos liaudies meno sąjungos pirmininkas J. Sachuta ir sąjungos nariai, Ukrainos karpytoja L.Babič, Maskvos Domodiedovo muziejaus darbuotoja ir Asia Petričenko.

Klaido Navicko karpiniai Lietuvos Respublikos Seime
2010 m. gruodžio 17 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko Konferencija ,,Lietuvos tautinis paveldas: dabartis ir perspektyvos“. Šios konferencijos proga Seime surengta tautinio paveldo meistrų paroda.

Mes dalyvaujame (renginiai)

Kaziuko mugė kovo 5-7 d.
Mūsų palapinėje galima buvo rasti  popieriaus karpinių, medžio raižinių, megztų pirštinių bei knygų – „Klaido Navicko popieriaus karpiniai“ ir „100 Emilijos Navickienės pirštinių“.

Dalyvaujame renginyje „Tebūnie naktis!“ birželio 19-20 d.
Jau antrus metus iš eilė renginio metu mūsų dirbtuvėse (J.Basanavičiaus g. 29, Vilnius) gaminome popieriaus žibintus. Labai gaila, kad negalėjome priimti visų norinčių, bet pažadame dalyvauti ir kitais metais.

Dalyvaujame Sostinės dienose
Rugsėjo 3-4 d. savo dirbtuves iškraustėme į Gedimino prospektą ir tokiu būdu sudalyvavome Sostinės dienų renginiuose. Karpėme, mezgėme, pasakojome ir daug bendravome su visais, kuriems įdomi mūsų veikla. Dėkojame organizatoriams ir visiems mus aplankiusiems.

Kita veikla

Nuolat vyksta karpymo pamokėlės visiems – ir  mažiems, ir dideliems

Pasaulinė EXPO paroda Kinijoje
Rugsėjo pabaigoje tautodailininkas Klaidas Navickas viešėjo pasaulinėje „Expo“ parodoje Kinijoje, Šanchajaus mieste, kur „gyvai“ karpė ir demonstravo tradicinius lietuviškus karpinius.
Daugiau apie dalyvavimą:

Tarp nominuotų gauti „Aukso vainiką“ ir K.Navickas
Lapkričio 5 d. Širvintų rajono savivaldybės kultūros centre vyko šeštoji Vilniaus apskrities konkursinė Liaudies meno paroda „Aukso vainikas 2010“.
Konkursinėje parodoje buvo eksponuojami vaizduojamosios, taikomosios dailės bei liaudies mažosios architektūros kūriniai – viso daugiau nei šeši šimtai dirbinių sukurtų daugiau nei šimto tautodailininkų. Darbai buvo vertinami L. Ašmonaitienės (pirmininkė), dr. S. Smilingytės Žeimienės, menotyrininkės M.Kuodienės bei dailininkų B. Grušo ir D. Karolaitienės.
Vaizduojamosios dailės srityje karpinių meistras Klaidas Navickas užėmė 1-ąją vietą.
Šios parodos metu buvo atrinkti pretendentai į kitą etapą – respublikinę parodą „Aukso vainikas – 2011“, kuri vyks 2011 m. sausio 6 d. Rokiškio krašto muziejuje.

Lietuvos pilys vaikų ir jaunimo karpiniuose
Lietuvos jaunimo turizmo centras organizavo istorinį-kūrybinį projektą „Ką mena Lietuvos pilys?“. K. Navickas dalyvavo atrenkant geriausius darbus (karpinių ir aplikacijos kategorijose) – viso varžėsi 192 moksleiviai, konkursui pateikę 182 darbus.
Daugiau informacijos:


Daugiau spaudoje: